Bursa doğumlu, evli, iki kız çocuk babasıyım. İlk, ortaokul ve liseyi Bursa’ da tamamladım. 1973-1980 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fak. bitirdim. 1980-1984 aynı üniversite bünyesinde bulunan Kadın Hst ve Doğum Bölümünü tamamladım. 1986-1991 yılları arasında Bursa Mustafa Kemalpaşa Devlet Hastanesi ve bu dönemde aynı kasabada serbest hekimlik. 1990 da, İngiltere Royal Marsden Kadın Hastahanesi’nden 2 ay süreyle kolposkopi eğitimi aldım. Mecburi hizmet dönemi esnasında şu anda Ankara Üniversitesi Tıp Fak. Pediatri bölümünde görevli Prof. Dr. Nejat Akar’la beraber Neural Tube Defects and Chernobyl adlı uluslar arası bir makale yayınlama imkanım oldu.(Pediatric and Perinatal Epidemiology 1989 (3,102-103))

Uzm. Dr. Ali Fuat AYTEKİN
Uzm. Dr. Ali Fuat AYTEKİN

1992 yılı Eylül ayında A.B.D. de Tennessee, Nashville de Prof. Dr.James F.Daniell, Dr. Bryan Kurtz ile birlikte Gynecologic Endoscopic Cerrahi eğitimi almak üzere gittim. Kendileriyle beraber 6 ay süre ile çalıştım. Bu sürenin dışında yılda en az 2 kez kendileri ile görüşmek üzere Amerika’ya gitmekte ve gelişmeleri takip ettim. Türkiye’de ilk kez ayaktan cerrahi merkezini kurarak merkez tanımı ilk defa getirerek 16 Kasım 1996 Ayaktan cerrahi merkezi için sağlık bakanlığından izin aldım. Türkiye de down merkezlerinin kurulmasına öncülük ettim. En son Ocak 2000’de 30 gün süreyle Nashville Westside Hospital, Babtist Hospital ve Nashville Surgery Center da çalıştım.

1 Ocak 1994’te ISGE (İnternational Society Gynecologic Endoscopy) topluluğuna Life Member olarak kabul edildim. 1994’te A.B.D. kurulu bulunan Womens Health Research and Education Foundation , inc tarafından Türkiye Regional Faculty olarak kabul edildim. Yeni Türk Cumhuriyetlerinde Jinekolojik Endoskopik Cerrahi eğitimi için bu vakıfla birlikte çalışmalarım oldu.

2005 yılında American Academy of Anti Aging Medicine kayıt olarak Anti Aging çalışmalarına başladım ve Türkiye’de ilk kez kişiye özel bioidentical (Bioözdeş) vitamin ve hormon üretilmesi için ilk majistral (Kişiye özgü yapma ilaç) eczanesini İstanbul’da kurdum. Kişiye özel bioözdeş hormoın replasmanı için çalışmalara devam edip menapoz ve andropoz tedavisi konusunda önderlik yaptım. 2005 yılında beri anti aging’in hormanal kısmı konusunda çalışmalarım devam etmektedir ve bu çalışmalar için Türkiye’de ilk kez araştırma geliştirme (AR-GE) laboratuvarı kurup hormon tedavisi için gerekli olan ilaçların üretimi konusunda önderlik yapmaktayım. Bu ürünlerin gelişmesi için yeni teknolojinin keşfi ve uygulaması konusundaki çalışmalarım devam etmektedir. Yakın bir tarihte menopoz ve Andropozun modern ve kişiye özel hormon replasmanı konusunda doktor eğitimleri planlamaktayım.

Türkiye’de ilk kez olarak Laparaskopik Hernia Repair operasyonunu Dr.Sedat KURDOĞLU ile beraber gerçekleştirdik. Yine ilk kez olarak 1992 sonunda Argonbeam Koagulatorü, 1993’te Ultrasonık Harmonik Scalpel Laparaskopik Kolesistektomi’de uygulama imkanı bulduk. 1995 yılında, Endometrial Baloon Ablatıon’unu uyguladım. Şu anda halen Bursa’da kurmuş bulunduğumuz (1995) MATERNA Kadın Hastalıkları Doğum Merkezia’nda çalışmaktayım. Yaklaşık olarak 2000’e yakın Endoskopik Cerrahi olgumuz mevcuttur.

2005-2018 yılı arasında American Academy of Anti Aging Medicine üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

American Academy Of Anti Aging Board Certified olarak İstanbul Fulya’da bulunan Ageless Institute’de Anti Aging çalışmalarıma devam etmekteyim.