Medikal Estetik ve Dermatoloji

Branşlar

Bölgesel İncelme Uygulamaları

Velashape-3

Velashape Nedir?

Bölgesel incelmeyi hedef alan velashape vücut hatlarının ortaya çıkarılması, daha alımlı bir görünüm elde edilmesini sağlayan bir cihazdır. Düzenli egzersiz ve de diyet yapmanıza rağmen karnımız incelmiyorsa velashape için uygun bir adaysınız. Kilonuz normal olmasına rağmen belinizdeki incelme sayesinde daha ince bir görünüme kavuşmanız mümkün olacaktır.

Velashape Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Velashape uygulamasında temel, hem egzersiz hem de diyet gibi yağ yakıcı yöntemlerin etki etmediği hem de yoğun yağlanmanın görüldüğü noktalara müdahale edilmesidir. Bu durumda ise en çok kalça, bacak ve karın bölgelerinde uygulama yapıldığı görülmektedir.

Uygulama Kaç Seans Uygulanır ve Uygulama Sonrasında Etkiler Ne zaman Görülür, Kalıcılığı ne kadardır?

Genellikle bir hafta ara ile 4-8 seans yapılabilir. Son seanstan 10 hafta sonra etkiler daha iyi görülür. Ancak uygulama sonrası yeme alışkanlıkları ve yaşam tarzına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kimler Velashape Yaptırabilir?

İşleme engel durumu olmayan hemen herkese uygulanabilir.

Kimler Velashape Yaptıramaz?

Hamileler, kalp ilaçları kullananlar, antikoagülan kullananlar, aspirin kullananlar, damar tıkanıklığı olanlar, pıhtılaşma bozukluğu olanlar bu işlemi dikkatli yaptırmalıdır.

Velashape Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

FDA onaylı bir cihaz olan Velashape kızılötesi ışınları, vakum ve mekanik masaj teknolojisi ile güvenli ve tercih edilebilir bir tedavidir. Uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir uygulama olup uygun seanslar yapıldığında mükemmel sonuçlar alınılması kaçınılmaz olacaktır.


Mezolipoliz

Mezolipoliz Nedir?

Yağ hücrelerinin etrafındaki zarın geçirgenliğinin artırılması hedeflenerek yağların vücuttan kolayca atılmasını sağlamak hedeflenir. Özellikle basen, bacaklar, diz  kapakları, kollar, karın ve gıdı gibi bölgelerdeki yağların giderilmesi sağlanmaktadır. Genellikle 15-20 gün aralıklarla uygulanır. 18 yaş üstü bölgesel yağlanması olanlarda etkilidir. 13 mm’lik iğneler yardımıyla yağlı dokuya ürün enjekte edilmesi suretiyle işlem yapılır. 4-10 seans şeklinde uygulanır.