Haberler

AGELESSCLINIC.COM

VİTAMİN C - KANSER TEDAVİSİ

VİTAMİN C - KANSER TEDAVİSİ

Araştırmalar göstermiştir ki; vitamin C ile birlikte antibiyotik kombine edilirse kanser hücrelerine hasar verdiği ve DNA yapılarını tahrip ettiği ve öldürdüğü gösterilmiştir.
Salford Üniversitesindeki (USA) bir gurup araştırmacı yaptıkları deneyler sonucunda kanserli hastalarda Vitamin C ile birlikte antibiyotik kullanımın adjuvant etki yaptığı ve kanser hücrelerini tahrip ettiği ve kanser hücrelerinin DNAlarını tahrip ettiklerini bulmuşlardır.

Yaklasık bir yıl önce yayınlanan bu bulgu kanser hastalarına büyük ümit vermiş ve çok güzel sonuçlar doğurmuştur. Bu sonuçlar ONCOTARGET mecmuasında yayınlanmıştır.

Antibiyotik olarak Tetrasiklin adlı antibiyotiğin damardan yapılan formu olan DOKSİSİKLİN kullanılmıştır. Antibiyotiği damardan verdikten sonra çok yüksek doz Vitiamin C kullanılmıştır. Kliniğimizde damar yoluyla verilen bu (60-70 gram) Vitiamin C kanser hücrelerinin şeker metabolizmasını bozup onları aç bırakmakta ve yüksek doz antibiyotikte bakterilerin mitekondrilerini ve Dna klarını tahrip edip beslenmelerini bozmakta ve sonuçta ölmelerini sağlamaktadır.
Bu tip kombine tedavinin yeni bir çığır açtığı kabul edilmektedir. Araştırmalar Salford Üniversitesi Biomedical Reserch Centerda yapılmıştır. Kombine tedavilerin kanser ilaçlarına direnç gösteren hastalarda nasıl etkili olduğu ispat edilmiştir. Bu yöntem şu anda dünya çapında yayılmaktadır. 
Kliniğimizde bir yıldan beri bu tedaviyi uygulamaktayız şimdiye kadar bize başvuran 5 hastanın 5i de tamamiyle tedavi edilmiştir. Bunlardan 2si meme kanseri bir tanesi servikal kanser bir lenfoma ve bir kalın bağırsak kanserli vakadır. Tedavi yaklaşık 4 ay sürmektedir. Bu tip hastalarda tedaviye ilaveten BERBERİNE verilmesi ve günlük bir gram vitamin C ile tedaviye devam etmeleri gerekmektedir. Berberine yine kan şekerini düzenleyen FDA tarafından da onaylanmış bitkisel ve çok emniyetli bir ilaçtır.