Androloji VE Üroloji

Testosteron Replasmanı

 • Testosteron Replasmanı
  • Testosteron gece uykuda salgılanır. Testosteron eksikliğinde derin uyku (iyi uyku) olmaz. İyi uyuyamazsanız testosteronunuz tamamlanamaz. Ve bu böyle bir döngü olarak gider. Uyku problemi yaşıyorsanız androloji alanında uzman bir üroloğa görünmenizde fayda vardır.

   40’lı yaşlardan itibaren her yıl erkeklik hormonu, testosteron %2 azalmaktadır. Testosteron düşüklüğü erkek yaşamını kısaltır. Testosteronu daha yüksek olan erkekler, düşük olanlardan daha uzun yaşar.

   Testosteron eksikliği şişmanlatır. Testosteron azaldığında östrojen (kadınlık hormonu) göreceli olarak artar. Bu da göbek çevresinde yağlanmaya sebep olup kilo vermeyi zorlaştırır. Cinsel isteksizliğe ve cinsel işlev bozukluklarına neden olur.

   Sertleşme sorunu diyabeti kalp damar hastalığı gibi önemli bazı hastalıkların ilk habercisi olabilir. Teşhis ve tedavi için doktora başvurmak önemlidir.

   Sertleşme sorununun birinci basmak yani ilk tedavisi ağızdan alınan ilaçlar ve ses şok dalgalarıyla yapılmaktadır. Birinci basamak tedavilerle başarı %80’lere ulaşmaktadır.

   Testosteron tedavisi kalp ve damar hastalıklarının riskini azaltmaktadır. Göbek çevresindeki ve kalp çevresindeki yağlanma ile insülin direnci azalır.

   Testosteron tedavisi ile vücut yağlarınız ve iltihabi durumlar azalır, cinsel isteğiniz ve ruh haliniz düzelir, kalp ve damar hastalıkları ile ilgili riskleriniz azalır.

Ageless