Kök Hücre

Anti Aging Uygulamalar

 • Fibrocell Kök Hücre Tedavisi
  • Fibrocell otolog bir tedavi yöntemidir; hastanın kendi hücreleri kullanılarak gerçekleştirilir. Bu sebeple alerji gibi bazı riskler yaşanmamaktadır. Kulak arkasında bulunan deri güneşin zararlı etkilerinden etkilenmediği için tercih edilmektedir.

   Ciltte bulunan fibroblastlar kollajen, elastik lifler ve hyaluronik asit yapımından sorumludurlar. Bu maddeler cildin sıkı, düzgün ve sağlıklı görünmesini sağlar. Cilt yaşlanmasında ve izlerde kollajen, elastik lifler ve hyaluronik asit azalır. Fibrocell yani kök hücre yönteminde azalan maddeleri yerine koyup kırışıklarda düzelme, sarkmada azalma ve izlerde hafifleme beklenir.

   Kaza ve doğum sebebi ile yaşanan bazı doku kayıpları bu yöntemle tedavi edilebilmektedir. Ayrıca kırışık tedavilerinde, yara ve cilt izlerinde de Fibrocell uygulaması yapılabilir.

   Kök hücre; oluşumundan itibaren vücuttaki tüm hücrelere dönüşebilen, kendilerini devamlı yenileyebilme kapasitesine sahip tüm hücrelerin kaynağı olan hücrelerdir. Organizmanın canlılığını sürdürmesinde en önemli kaynaktır. Kök hücreler olgunlaşma evrelerine göre farklı adlar alırlar. Dokularda yaralanma, hasar durumlarında sadece bulunduğu dokuya farklılaşarak tamir sağlayan dokunun küçük bir yüzdesi kadar kök hücreler bulunmaktadır. Kök hücreler başlangıçta sadece kemik iliği biopsisi ile elde edilebiliyordu. Son yıllarda yağ dokusunun kemik iliğinden daha yüksek oranda kök hücre içerdiği saptanmış ve kullanılmaya başlanmıştır; ancak yüksek volüm gerektiren enjeksiyonlar, cerrahi işlem gerektirmesi kullanımı kısıtlamıştır. Ayrıca enjekte edilen yağ dokusunun tutunması da tümüyle mümkün olamamaktadır. Fibrocell uygulamasında kulak arkasından deri biopsisi sonrasında üretilen fibroblast hücrelerinin dokuya enjeksiyonundan itibaren kollajen sentezi başlamaktadır. Enjekte edilen kültüre fibroblast hücreleri dokuda yenilenmesi gereken bölgelerde yenilenme işlemini başlatıyorlar.

   Kullanım alanları:

   • Yüz, boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklıkların azaltılması
   • Özellikle çene ve boyun bölgesinde gözlenen sarkmalar
   • Akne ve suçiçeği sonrası kalan çukur biçiminde izlerin doldurulması
   • Güneş hasarı ve sigara gibi çevresel etmenler nedeniyle canlılığını yitirmiş, mat ve gözenekli görüntünün tedavisi
   • Yanık ve cerrahi izlerinin tedavisi
   • Kapanmayan kronik yaralar
   • Dudakların dolgunlaştırılmasında uygulanabilir.

   Doku biopsisi alınarak fibroblast hücreleri çoğaltıldıktan sonra elde edilen hücreden zengin solüsyon kollajen üretiminin uyarılacağı bölgelere enjekte edilir. Uygulama 3 hafta ara ile 3 seans olarak yapılmaktadır.

   Hastaya bağlı olarak değişmekle birlikte ilk etkiler 2. enjeksiyondan sonra görülmeye başlar. İlk enjeksiyondan hemen sonra etkinin gözle görüldüğü hastalar da mevcuttur. Etki dereceli olarak 12 aya kadar artarak devam eder. İyileşme ve etki uzun sürelidir ve araştırmalar sonucu 4-5 yıl arasında değişmektedir.

 • Rejeneratif Anti Aging Kök Hücre Tedavisi
  • Vücuttaki tüm hücrelere dönüşebilen ve limitsiz çoğalabilme özellikleriyle kendilerini devamlı yenileyebilen hücrelere, tüm hücrelerin kaynağı anlamında kök hücre adı verilmiştir. Son yıllardaki teknolojik gelişmeler kök hücrelerin tıpta kullanımını mümkün hale getirmiştir. Erişkin bir kişinin tüm dokularında o dokunun bütünlüğünü ve devamlılığını sağlamak için doku hücrelerinin küçük bir yüzdesi kadar sadece o ve benzeri dokuları oluşturabilen erişkin kök hücreleri bulunur. Bu hücrelerin görevleri yaralanma, hastalık ve diğer nedenlerle oluşabilecek doku hasarı veya kaybını telafi etmek ve onarmaktır.

   Kişinin kendi vücudundan alınan yenileyici hücrelerin kullanımıyla yapılan dolgularla yapaylıktan uzak ve daha kalıcı bir genç görüntüye ulaşılabilmektedir.

   Kök hücre tedavisi, kırışıklıkları ve ince çizgileri gidermede, saç dökülmelerinde, saç köklerini yeniden canlandırmada, cilt lekelerini gidermede, sivilce ve akne izlerinin giderilmesinde, cilt çatlaklarını gidermede, göz altı torbalarını ve morlukları gidermede etkin bir şekilde uygulanmaktadır. Yara tedavisinde, cerrahi bölgeye uygulanan yenileyici hücreler sayesinde diyabetik ayak yarasının tedavisi mümkün hale gelmektedir.

   Uygulama sonrasında alerjik reaksiyon görülme riski düşüktür. Uygulanan tedavi sonrası deforme olan bölge, kaybettiği doğal yapısına tekrar kavuşabilmektedir.

    

Ageless