Saç Ekimi

Sakal ve Kaş Ekimi

  • Sakal ve Kaş Ekimi
    • Sakal, erkeklerde kimlik oluşumunda, kişinin yaşam tarzının dışavurumunda ve psikolojisi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Sakal ekimi, hiç sakal çıkmama durumunda ya da sakalın bulunduğu alandaki yara, yanık, seyrelme gibi olumsuz durumlardan dolayı yaşanan problemlere çözümler getirir. Köselik denilen hiç sakal olmaması durumlarında ciddi değişiklikler elde edilir. Sakal ekiminde iki kulak arası ensenin hemen üstündeki saçlı deriden alınan kökler FUE yöntemiyle tek tek alınarak ihtiyaç duyulan bölgeye transfer edilir ve bu sayede iz kalması önlenir.

      Belli bir nedene bağlı olmadan ya da bir hastalık sonucu dökülen ve çıkmayan kaşlarda da ekim işlemi yapılır. Kaş ekme işlemi hem bayanlara hem de erkeklere uygulanmaktadır. Bu işlem uygulanmadan önce hekim kişinin yüz hatlarına göre bir kaş çizer ve dolgunluğunu, uzunluğunu ona göre ayarlar.

      Ekim günü kırmızı kabuklar halinde iyileşen cilt bir hafta sonra hiç bir iz kalmadan eski görüntüsüne kavuşur. Operasyon sonrası ciddi ağrı ya da acı oluşmaması beklenir. Girişimden yaklaşık sekiz ila on hafta sonra sonuç kendini göstermeye başlar. Ekilen tüm bölgedeki iyileşmeyi görmek için 8 ay beklenmesi gerekir.

Ageless