Saç Ekimi

Saç Mezoterapisi

 • Saç Mezoterapisi
  • Kan dolaşımındaki bozulmalar ve genetik faktörler, saçlı deriyi besleyen ve yenilenmesini sağlayan damarların oksijen, vitamin ve organik besinleri alamamasına sebep olur. Böylece saçlarda cansızlık, güçsüzlük veya dökülme gibi problemler ortaya çıkar.

    

   Mezoterapi, erkek ve kadınların saç dökülme problemlerini önlemede kullanılan bir tedavi şeklidir. Vitamin, aminoasit, mineral, enzim ve bazı ilaçların karışım haline getirilerek deri veya yağ dokusunun altına manuel (elle) veya otomatik (mezoterapi tabancası ile) enjekte edilir. Saçlı dokuya direkt uygulandığından etkisi hızlıdır. Pasif durumdaki saç köklerinin sağlıklı saç telleri üretmesine yardımcı olur. Güçsüzleşmiş, kaybetmek üzere olunan saçları, sağlıklı hale getirir ve onların köklerine tutunmasını sağlar. Kan dolaşımını hızlandırarak ve kökleri besleyerek saç sağlığına destek verilmiş olur.

    

   Günümüzde saç dökülmesi başlangıcı ergenlik yaşlarına kadar gerilemiştir. Saç ekimi operasyonunda dünya genelinde kabul edilen yaş sınırı 22dir. Saç dökülmesi sorunu yaşayan daha genç yaştaki kişilere uzmanlar saç tedavisi önermektedirler. Saç dökülme sorunu yaşayan, saçlarında incelme ve seyrelmeler başlamış olan kişilerde (erkek veya kadın) uzmanlar prp saç tedavisini (doku yenileme) veya Saç Mezoterapisini önermektedirler. Bu tedavi yöntemleriyle ölmeye yüz tutan zayıflamış saç kökleri canlandırılmakta, saç telinde canlılık, kalınlaşma ve yoğunluk kazanılmaktadır. Sonuçlar uzun süre kalıcılığını korumaktadır. Genellikle 4-8 seans arası uygulanır.

Ageless