Saç Ekimi

Prp Saç Tedavisi

  • Prp Saç Tedavisi
    • PRP (platelet rich plasma) tedavisi son yıllarda Amerika’da yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de yeni uygulanmaya başlamış FDA onaylı bir tedavi yöntemidir. Kanın tedavi edici gücü pek çok alanda kullanılmaktadır.

      Kişinin kanından 100-150 cc yani bir çay bardağı kadarı alınarak özel bir işlemden geçirilir. Trombositten zengin plazma PRP (PLATELET RİCH PLASMA) kısmı alınarak tedavi edilmek istenen bölgelere enjekte edilir. Bu sayede bu bölgenin hücrelerini aktive eden growth faktör (büyüme faktörü) salgı sayesinde kök hücre göçü oluşur. Yeni gelen hücreler kollejen sentezini arttırarak dokunun iyileşmesini sağlar. Bu tedavi yöntemini diğer yöntemlerden farklı kılan hastanın kendi kanından elde edilmesi nedeniyle kan yoluyla bulaşabilecek hastalık ve alerji riskini ortadan kaldırmasıdır.

      PRP uygulaması ayda bir olmak üzere 2-3 kez tekrarlanır. Daha sonra yılda bir kez tekrarlamak yeterlidir. PRP terapi kendi kanınızdan alınarak yapılması nedeniyle hiçbir yan etki içermemektedir. Yapılan tedavi sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Kadın tipi saç dökülmesinde ve erkek tipi saç dökülmesinin erken evrelerinde çok iyi sonuçlar elde edilmektedir. Ancak tam dökülmüş saç bölgesinde etkili olmamaktadır.

Ageless