Saç Ekimi

Prp Destekli Saç Ekimi

  • Prp Destekli Saç Ekimi
    • Günümüzde gençleşme ve yara iyileşmesinde sıklıkla kullanılan PRP tedavisinin zayıflayan saç köklerine yapılan uygulamalarda, saç kıllarını canlandırdığı, kalınlaştırdığı ve daha gür hale getirdiği görülmüştür. PRP tedavisi, saç dökülmesinin yanı sıra saç ekiminde de uygulanmaktadır.

      Saç ekimi yapılan kişiden alınan kan, özel bir işleme tabi tutulur. Saç ekimi sırasında, ekiminin yapılacağı alana yine özel bir yöntemle uygulanır. Bu sayede bu bölgenin hücrelerini aktive eden growth faktör (büyüme faktörü) salgı sayesinde kök hücre göçü oluşur. Yeni gelen hücreler kollejen sentezini artırarak dokunun iyileşmesini sağlar. Bu yeni teknoloji son yıllarda Amerika’da yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de yeni uygulanmaya başlanmış FDA onaylı bir tedavi yöntemidir.

      Yapılan araştırmalarda PRP destekli FUE saç ekimi ile yapılan uygulamaların başarısı diğer saç ekimi uygulamalarına nazaran %15-%25 oranında daha yüksektir. Bunun yanı sıra bölgede bulunan ve dökülmeye yüz  tutan saç kökleri yeniden canlanmaya başlar. Ayrıca bu özel hücre kokteyli saç alınan ense bölgesine de verilerek burada kalabilecek izi de tamamen ortadan kaldırır. Bu serum yoğun antibakteriyel içeriği ile de herhangi bir enfeksiyonun oluşumunu da önlemektedir.

Ageless