Saç Ekimi

Traşsız Fue Saç Ekimi

 • Traşsız Fue Saç Ekimi
  • Bu yöntemde saçlar hiçbir şekilde kısaltılmamakta veya traşlanmamaktadır. Hem donor (verici) alan hem de saç ekimi yapılacak alanda ki saçların uzun olarak kaldığı Fue tekniğidir.

   Bu yöntemde iki kulak arasında kalan ense bölgesi veya saç köklerinin alınacağı diğer bölgelerdeki uzun saçların arasından saç kökleri (greftler) tek tek çıkartılır ve ekim yapılacak alana nakledilir.

   Traşsız Fue uygulaması diğer Fue uygulamalarına göre çok zor ve emek isteyen bir yöntemdir. Dolayısıyla bir günlük (6-8 saatlik) operasyon ile en fazla 1200-1500 greft nakli yapılabilmektedir. Bu nedenle 1500 greft üzerinde ihtiyacı olan Traşsız Fue uygulamalarının ardışık iki günde yapılması tercih edilmektedir.

   Traşsız Fue uygulaması yapılmış bir kişinin, ertesi gün kliniğimizde yapılacak ilk saç yıkamasının ardından, saçlarını kurutulup, fön çekildikten sonra sosyal yaşantısına bıraktığı yerden devam etmesi mümkündür.

   Gerçek anlamda Traşsız Fue Dr.Şamiloğlu’nun geliştirip uyguladığı, saçların hiç kesilmediği yöntemdir.

   Traşsız Fue olarak lanse edilen, saçların şerit şeklinde traşlandığı, american traşı ile ense bölgesi saçlarının kesildiği veya verici alanın tamamen traşlandığı yöntemlerin uygulandığı traşsız fue ile hiçbir benzerliği yoktur.

Ageless