Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi

 • Fue Saç Ekimi
  • Bu yöntemde Greftler (bir ya da birkaç saç kökünün bir arada olduğu doku parçası) özel bir alet yardımıyla tek tek bulundukları yerden çıkartılarak yeni yerlerine yerleştirilir. Köklerin çıkartılması işlemi micromotor veya manual teknikle yapılmaktadır. Her iki teknikte de 0,5 ile 0,9mm aralığında punch denen iğne uçları kullanılmaktadır. Köklerin çıkartıldığı bu milimetrik delikler kısa süre (3-5 gün) içerisinde iz bırakmadan kusursuz bir şekilde iyileşerek kapanır. Dolayısıyla saç kökleri çıkartılırken verici alanda doku hasarı yaratılmamışsa iyileşme kusursuz ve iz bırakmadan gerçekleşir.

   Fue tekniğinde saç kökü bulunan her bölgeden kök alınabileceği hatta sakal ve vücut kıllarıda alınabileceğinden bir seans da 5000-6000 greft ( 12-15000 saç kökü) nakletmek mümkün olabilmekte ve çok geniş alanlar tek seans da kapatılabilmektedir.

   Fue tekniğinde Fut tekniğinde ki gibi doku da kesi ve dişik izi yoktur. Bu nedenle Fue operasyonundan sonra saçlarınızı istediğiniz kadar kısa kullanabilirsiniz.

   Fue tekniğinde verici alandaki saç köklerinin maksimum %25-30’u alınarak nakil yapıldığından verici alanda minimal bir seyrelme olmakta ancak bu üçüncü kişiler tarafından fark edilememektedir. Eğer saç kökleri toplanırken homojenite korunmaz veya çok sayıda greft almak için doku bütünlüğüne zarar verecek şekilde çalışılırsa hem verici alanda boşluklar oluşacak hem de yeni bir seans şansı ortadan kalkmış olacaktır.

   Fue tekniği ile saç ekiminde saçların kısa kesilmesi gerekmektedir. Ancak İhtiyaç durumuna göre saçların kısmen kesilmesi veya hiç kesilmeden traşsız fue uygulanması da yapılabilmektedir.

   Saç ekiminin başarı kriterleri sıralandığında, birinci sırada doğal saç çizgisi, ikinci sırada ise sıklık gelir. Saç çizgisi doğal olmayan hiçbir saç hasta memnuniyeti sağlamaz. Sıklık tek başına tatmin edici bir unsur değildir. Ayrıca saçların doğru açıyla ve konkavite dikkate alınarak yerleştirilmesi de son derece önemlidir. Başarının olmazsa olmazı ise operasyonu yapan doktorun işinin ehli olması ve operasyon sonrası destek ve takibin kusursuz yapılmasıdır.

Ageless