Plastik Ve Estetik Cerrahi

Erkek İçin Estetik

 • Erkek Meme Estetiği (Jinekomasti) Ameliyatı
  • Bir erkek için en istenmeyen durumlardan birisi de göğüslerinin kaslanmadan dolayı değil yağlanmadan dolayı büyümesidir. Erkek göğüslerinin normalden fazla büyümesi problemine jinekomasti denir. Normalde erkek memesinin kadında olduğu gibi büyük olmaması gerekir. Erkeklerde ki testesteron yoğunluğu kadınlarda ise östörojen hormonu vardır. Bunlar da bir dengesizlik erkek memesinde büyümeye neden olabilir. Meme küçültme ameliyatı ile bu sorun giderilebilir.

   Genetik olarak erkek memesi küçük yaşlardan beri büyük olabilir. Bu genetiktir, yani aileden gelen nedenlerden kaynaklanır. Sonradan meme büyümeleri ise, genelde aşırı kilo alıp vermekle alakalıdır. Bu durumda inatçı yağlar vücuttan hemen çıkmaz. Memedeki yağ birikmesi spor ile veya diyetle gitmez ameliyat gerektirir.

 • Erkek Genital Bölge Estetiği
  • Doğuştan var olan ya da sonradan ilaç kullanımı, siğil gibi çeşitli hastalıklar nedeniyle penis cildinde hasar, penis çapında incelme olan hastaların karşı cinsle olan her türlü ilişkisinde oldukça etkili olmakta ileri psikolojik rahatsızlıklara dönüşebilmektedir. 
   Genital bölge cildinde incelme, hassasiyetten şekil bozukluklarına varan bu rahatsızlıkları gidermede yapılabilecek tedavi yöntemleri penis cildini kalınlaştırmaya ve şekil bozukluklarını düzeltmeye yönelik kök hücreden zengin yağ enjeksiyonları ve penis cildine PRP enjeksiyonlarıdır. 

   Hastanın karnından ya da başka bölgesinden iz bırakmadan alınan yağ dokusu özel işlemlerden geçirilerek penis cildi altına enjekte edilmektedir. Bu sayede penis cildi altında çalışmaya başlayan potansiyel kök hücreler hem cildin kanlanmasını, duyusunu artırır hem de ciltteki düzensizlikleri gidererek penis çapının artmasını sağlar. Daha iyi bir sonuç için 3 ay ara ile 3 defa yağ enjeksiyonunu tekrarlamak gerekebilir. Aynı şekilde penis cildine yapılan PRP işleminde hastanın kendi kanında var olan pıhtılaşma hücrelerinin iyileştirici özelliğinden faydalanılır. Bu hücrelerde var olan GF (büyüme faktörü) kandan ayrıştırılarak cilde enjekte edildiğinde o bölgenin hem sinir hücrelerini uyarır hem cildini yeniler hem de kanlanmasını artırır. Bu şekilde çift etki ile penis cildi iyi kanlanan, sağlam cilt yapılı ve çapı artmış hale gelmiş olur. Cinsel performansa da etkisi şüphesizdir. Penis kalınlaştırma ve uzatma ameliyatları erken boşalma veya ereksiyon problemleri gibi cinsel sorunların çözümünü sağlamaz. Bu ameliyatlar bir estetik girişim olarak kabul edilmelidir.

 • Göz Kapağı (Bleferoplasti) Estetiği
  • Estetik göz kapağı (bleferoplasti) ameliyatları, yaşlanma veya kişinin genetik mirasına bağlı olarak oluşan ve genellikle de kişinin yorgun ve yaşlı görünmesine sebep olan deformasyonların düzeltilmesidir. Bu ameliyatlar, üst ve alt göz kapaklarından torbalanmış yağların, gevşemiş ve buruşmuş derinin fazlasının alınması sonucu kişiye genç ve canlı bakış kazandırdığı gibi göz kapaklarındaki kırışıklıkların giderilmesinde bilinen en etkili işlemdir.

   Kullanılan tekniğe bağlı olarak ameliyat sonrasında hastaların çok büyük bir kısmında morarma olmaz, küçük bir grupta ise genellikle 1. hafta sonunda, şişliklerin büyük kısmı ve morluklar geçmektedir. Göz kapaklarının tam iyileşme süreci 2 haftayı bulmaktadır.

   Göz kapağı (bleferoplasti) estetiği ameliyatı uzman ve yeterli deneyime sahip bir estetik cerraha yaptırıldığı takdirde hastanın sorun yaşama ihtimali son derece düşüktür. Göz kapağı sorunundan kurtulan hasta, uzun yıllar geçmesine rağmen genç, etkileyici göz çevresine ve bakışlara sahip olmanın rahatlığını hisseder.

 • Kepçe Kulağı (Otoplasti) Estetiği
  • Orantılı kulak yapısı belki de güzelliğin yüzdeki en önemli parçalarından biridir. Kepçe kulak probleminde kulakların açık durmasıyla birlikte kulak kıvrımlarının az gelişmiş ya da hiç gelişmemiş olabilir. Kulak estetiğinde kulağın sadece dış kısmına müdahale edildiğinden işitme ile ilgili bir sorun yaratmaz. Kepçe kulak estetiği, genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ruh sağlığını düzelten, özgüvenini artıran ve yaşama daha bağlı hale getiren bir operasyondur. Ageless Clinic bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilecek deneyimle ve uzman kadroya sahiptir. Bu ameliyat sonrasında hasta artık kulaklarını örtmek için saçlarını uzatmak zorunda kalmaz.

   Kulak kepçesi gelişimini yaklaşık 5-6 yaş civarında tamamlar. Önerilen kepçe kulak estetiği için en uygun dönem okul öncesi dönemdir. Estetik kulak operasyonu daha sonra ki her yaşta da düzeltilebilir.

 • Rinoplasti
  • Bazen doğuştan bazen de farkında bile olmadığınız sebeplerden dolayı burnunuz olması gereken estetik ölçülerden farklılaşır. Bu sizin sadece görünüşünüzü değil hayatınızı tamamen değiştirir! Ageless Clinic’in eğitimli ve deneyimli doktor kadrosu, bu gibi durumlarda Rinoplasti ile burnunuzun görünümünü estetik ölçülere ve yüzünüzün diğer kısımlarına uyumlu hale getirerek, özgüveninizi, beden algınızı ve psikolojinizi olumlu yönde değiştirir. Burnunuzu yeniden şekillendiren bu ameliyat sayesinde burnunuz küçültülebilir ya da büyütülebilir, üst dudak ile burnunuz arasındaki açı değiştirilebilir, doğru girintiler ve tümsekler sağlanabilir, burnunuzun kusurları giderilebilir.

 • Yüz ve Boyun Germe
  • Yüz ve boyun derisindeki sarkma ve kırışıklıkların düzeltilerek yüzün gençleştirilmesi ameliyatıdır. Yüz gençleştirme ameliyatlarında amaç yüzün değişik bölgelerinde sarkmış ve gevşemiş ciltteki dokuları orijinal yerlerine birtakım dikişlerle asmak ve sarkmış derilerin fazlasını atarak deriyi gerginleştirmektir. Günümüz estetik cerrahisinde genel eğilim derinin aşırı gerilmesi değil yerçekimi etkisiyle gevşemiş cilt altı dokuların dikişlerle orijinal yerlerine asarak yüzün gençleştirilmesidir. Böylece çok daha natürel sonuçlar elde edilebilmektedir.

   Ameliyat sonrası hafif ağrılar olabilmektedir. Ancak bunlar ağrı kesicilerle kolaylıkla kontrol edilir. Ödem ve morlukları 7-10 günde büyük ölçüde kaybolmakla birlikte ödemin tam olarak kaybolup yüz derisinin normal durumuna gelmesi birkaç haftayı bulmaktadır. Yüzün tam olarak şeklini alması iki ya da üç ayı bulabilir. Yüzün zaman geçtikçe daha da oturur ve güzelleşir.

 • Çene Estetiği
  • Herkesin hayali daha da güzel, yakışıklı ve çekici olmaktır. Bu yüzden yüz asimetriği çok önemlidir. Çene Estetiği yüzdeki görsel dengeyi düzeltmek ve zayıf çene yapısını güçlendirmek için uygulanır. Çene estetiği sıklıkla burun operasyonları ile kombine olarak yapılır. Yüzün yan profiline bakıldığında çene ucu buruna göre geride olduğunda, estetik burun operasyonu yapılırken çene ucuna yerleştirilen protez ile burun, çene ve yüz orantısı sağlanır. Yerleştirilmiş olan çene protezi aynı zamanda hastadaki gıdılı görünümü de düzeltmiş olur. Çene ucu estetiği ağız kapanışı ve diş dizilimi normal hastalara yapılır. Bu operasyon basit ve güvenli olması yanında yüz estetiğinde ciddi düzelme ve gençleşme sağlayan kolay bir işlemdir.

Ageless