Plastik Ve Estetik Cerrahi

Yüz Estetiği

 • Yüz ve Boyun Germe
  • Yüz ve boyun derisindeki sarkma ve kırışıklıkların düzeltilerek yüzün gençleştirilmesi ameliyatıdır. Yüz gençleştirme ameliyatlarında amaç yüzün değişik bölgelerinde sarkmış ve gevşemiş ciltteki dokuları orijinal yerlerine birtakım dikişlerle asmak ve sarkmış derilerin fazlasını atarak deriyi gerginleştirmektir. Günümüz estetik cerrahisinde genel eğilim derinin aşırı gerilmesi değil yerçekimi etkisiyle gevşemiş cilt altı dokuların dikişlerle orijinal yerlerine asarak yüzün gençleştirilmesidir. Böylece çok daha natürel sonuçlar elde edilebilmektedir.

   Ameliyat sonrası hafif ağrılar olabilmektedir. Ancak bunlar ağrı kesicilerle kolaylıkla kontrol edilir. Ödem ve morlukları 7-10 günde büyük ölçüde kaybolmakla birlikte ödemin tam olarak kaybolup yüz derisinin normal durumuna gelmesi birkaç haftayı bulmaktadır. Yüzün tam olarak şeklini alması iki ya da üç ayı bulabilir. Yüzün zaman geçtikçe daha da oturur ve güzelleşir.

 • Orta Yüz Germe
  • Yüzün orta yanak bölgesinde ki gevşeme ve hacim kaybının ve orta yüz bölgesindeki kırışıklıkların giderildiği, derialtı yumuşak doku gevşekliğinin düzeltildiği ameliyata orta yüz germe ameliyatı denir. İlerleyen yaşla birlikte, yağı yerinde tutan yapılar zayıflar. Bu yağın aşağı kaymasıyla elmacık kemiği üzerindeki dolgunluk kaybolmaya, kemiğin sınırları gözükmeye başlar ve sarkan kısımlar da burun kenarlarında birikir. Dolgun bir elmacık kemiği bölgesi, gençlik, güzellik ve tazelik ifade eder. Dolgun elmacık kemikleri, tabii aşırıya kaçmamak kaydıyla, o kişiye dikkat çekici bir güzellik verirler. Bebeklerin bile yüzündeki güzelliği veren bu dolgun yanaklardır.

   Genellikle orta yüz germe ameliyatları yirmili, otuzlu yaş grubundaki hastalara hitap eder. Bu yaş grubunda, yüz derisi gevşekliği ile ilgili sorun bulunmaz. Ancak deri altı yağ dokusu ( özellikle de, yanak yağı ) düşüklüğü belirmeye başlar, düzeltilmesi için en ideal yöntem de, orta yüz bölgesindeki yumuşak dokuların yukarıya çekilmesi olmaktadır.

   Ameliyat sonrası 1-2 hafta şişlik olabilir. 3-5. gün sonra dikişler alınır, hasta 1-2 gün içinde normal hayatına döner. Operasyon sonrası hastalar kendilerini en az 5 yıl daha genç hissedeler, daha canlı ve dinlenmiş bir bakışa kavuşurlar.

 • Kaş Kaldırma Ameliyatı
  • Kaşlar, gözlerin üzerinde yer alarak, bakışlar ile birlikte ruh halini de dışarıya yansıttığı gibi, yüz estetiği açısından önemli bir değer oluşturur. Yaş ilerledikçe, dokular gevşedikçe yer çekiminin de etkisiyle kaşlar da sarkmaya başlar. Kaşların şeklindeki farklılıklar, kızgın, sert, yorgun, üzgün, bezgin, yaşlı, öz güvenini yitirmiş bir ifade kazandırır. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı ile kaşların konumundan kaynaklanan olumsuz ifade giderilir, daha canlı, daha genç, daha kendinden emin görünüm ve etkileyici bakış kazandırılır.

   Endoskopik kaş kaldırma operasyonu, tek başına ya da üst yüz ya da alın germe ameliyatı içinde ya da göz kapağı estetiği ameliyatı ile bir arada uygulanabilir. Kaşlarda herhangi bir sarkma olmayıp kenarlarının kalkması arzu edildiğinde alın germe ameliyatı uygulamaya gerek yoktur, tek başına kaş kaldırma ameliyatı yeterli olur.

   Tek başına estetik kaş askılama ameliyatı için hastanede kalmaya gerek yoktur, aynı gün hasta evine dönebilir. Genelde kaş kaldırma ameliyatı lokal anestezi altında uygulanır. Ameliyatın ardından rahatsızlık verecek derecede ağrı olmaz, hasta günlük hayatına hemen dönebilir.

 • Alın ve Şakak Germe Ameliyatı
  • Zaman hepimizi yorar ve vücudumuzda istemediğimiz kusurlara sebep olur. Özellikle alın ve şakak bölgesinde meydana gelen kırışıklıların ne kadar rahatsız edici olduğunu biliyor ve size bir çözüm sunuyoruz. Genelde 35 yaşını aşmış kadın ve erkek hastalara uygulanan alın germe ve şakak germe ameliyatları, bu bölgelerdeki kırışıklık ve çizgileri çoğu zaman tamamen ortadan kaldırır. Aynı zamanda kaşlarda meydana gelen sarkma, çatık kaş görüntüsü de kaş kaldırma estetik ameliyatı ile yok edilebilir. Böylece kaşlar sayesinde daha güler yüzlü ve daha genç bir görüntü ortaya çıkar. Göz üzerine doğru sarkmış olan kaşların kaldırılarak olması gereken yere getirilmesi sağlanır ve kişiye diri bir bakış kazandırılır, aynı anda gözlerin yanındaki çizgilerin bir bölümü de bir ölçüde giderilebilir. Kişiye hem psikolojik olarak hem de fizyolojik olarak olumlu etkiler bırakır.

 • Kepçe Kulak (Otoplasti) Estetiği
  • Orantılı kulak yapısı belki de güzelliğin yüzdeki en önemli parçalarından biridir. Kepçe kulak probleminde kulakların açık durmasıyla birlikte kulak kıvrımlarının az gelişmiş ya da hiç gelişmemiş olabilir. Kulak estetiğinde kulağın sadece dış kısmına müdahale edildiğinden işitme ile ilgili bir sorun yaratmaz. Kepçe kulak estetiği, genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ruh sağlığını düzelten, özgüvenini artıran ve yaşama daha bağlı hale getiren bir operasyondur. Ageless Clinic bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilecek deneyimle ve uzman kadroya sahiptir. Bu ameliyat sonrasında hasta artık kulaklarını örtmek için saçlarını uzatmak zorunda kalmaz.

   Kulak kepçesi gelişimini yaklaşık 5-6 yaş civarında tamamlar. Önerilen kepçe kulak estetiği için en uygun dönem okul öncesi dönemdir. Estetik kulak operasyonu daha sonra ki her yaşta da düzeltilebilir.

 • Çene Estetiği
  • Herkesin hayali daha da güzel, yakışıklı ve çekici olmaktır. Bu yüzden yüz asimetriği çok önemlidir. Çene Estetiği yüzdeki görsel dengeyi düzeltmek ve zayıf çene yapısını güçlendirmek için uygulanır. Çene estetiği sıklıkla burun operasyonları ile kombine olarak yapılır. Yüzün yan profiline bakıldığında çene ucu buruna göre geride olduğunda, estetik burun operasyonu yapılırken çene ucuna yerleştirilen protez ile burun, çene ve yüz orantısı sağlanır. Yerleştirilmiş olan çene protezi aynı zamanda hastadaki gıdılı görünümü de düzeltmiş olur. Çene ucu estetiği ağız kapanışı ve diş dizilimi normal hastalara yapılır. Bu operasyon basit ve güvenli olması yanında yüz estetiğinde ciddi düzelme ve gençleşme sağlayan kolay bir işlemdir.

 • Göz Kapağı (Bleferoplasti) Estetiği
  • Estetik göz kapağı (bleferoplasti) ameliyatları, yaşlanma veya kişinin genetik mirasına bağlı olarak oluşan ve genellikle de kişinin yorgun ve yaşlı görünmesine sebep olan deformasyonların düzeltilmesidir. Bu ameliyatlar, üst ve alt göz kapaklarından torbalanmış yağların, gevşemiş ve buruşmuş derinin fazlasının alınması sonucu kişiye genç ve canlı bakış kazandırdığı gibi göz kapaklarındaki kırışıklıkların giderilmesinde bilinen en etkili işlemdir.

   Kullanılan tekniğe bağlı olarak ameliyat sonrasında hastaların çok büyük bir kısmında morarma olmaz, küçük bir grupta ise genellikle 1. hafta sonunda, şişliklerin büyük kısmı ve morluklar geçmektedir. Göz kapaklarının tam iyileşme süreci 2 haftayı bulmaktadır.

   Göz kapağı (bleferoplasti) estetiği ameliyatı uzman ve yeterli deneyime sahip bir estetik cerraha yaptırıldığı takdirde hastanın sorun yaşama ihtimali son derece düşüktür. Göz kapağı sorunundan kurtulan hasta, uzun yıllar geçmesine rağmen genç, etkileyici göz çevresine ve bakışlara sahip olmanın rahatlığını hisseder.

 • Yüz Yenileme Ameliyatı
  • Yüz yenileme ameliyatı derinin en üstteki tabakasının soyulması ameliyatıdır. Genellikle iyileşen iltihaplı kistik sivilcelerin bıraktığı izlerin, çukurların, skarların, lekelerin ya da deriden kabarık veya çökük yara izlerinin düzeltilmesi, hafifletilmesi amacıyla yapılmaktadır.

   Yüz yenileme ameliyatında, özel elmas uçlar vasıtasıyla derinin en üst tabakası yavaş ve kontrollü bir şekilde soyulmaktadır. Derinin en üst tabakası epidermis ve yüzeysel dermis soyulduğunda vücut çok hızlı bir şekilde bu alanlara yeni dokuyu getirerek, daha pürüzsüz, gergin ve taze bir deri tabakası ortaya çıkartır. Özellikle sivilcelerin bıraktığı çukurlara uygulandığında yüzeysel olanlar sivilce izleri geçmekte, derin olan izler ise daha belirsiz hale gelmektedir. Gözenekler kapanmakta, lekeler düzelmekte, cilt daha canlı, berrak hale gelmektedir.

 • Gıdı Estetiği
  • Çene’nin altında boyun bölgesinde bulunan ve özellikle yan profilden bakınca kişiyi rahatsız eden sarkmalar ya da yağ depolanmalarına genel olarak gıdı denmektedir. Gıdı denilen bu bölge de anatomik olarak boyuna dahildir. O yüzden burayı değerlendirirken tüm boyuna da değerlendirmek gerekir.

   Zaman içinde yağ birikimi, derinin elastikiyetini kaybetmesi ve derialtındaki kasın gevşemesi ile çene altında yağ torbalanmasının belirginleşmesi ve sarkması sonucu gıdık görünümü ortaya çıkar. Gıdık görünümünün düzeltilmesinde genel veya lokal anestezi altında liposuction ameliyatı yapılır. Ancak sarkıklık varsa, liposuctiona ek olarak boyun germe operasyonu işlemi de yapılır.

   Gıdı estetiği ameliyatı hasta açısından çok rahat geçen bir işlemdir. 1 gece kontrol amaçlı hastanede kalır, iki gün içinde de günlük aktivitelerine de geri dönebilmektedir.

Ageless