Plastik Ve Estetik Cerrahi

Genital Estetikler

 • Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Ameliyatı
  • Vajinanın yaş, doğumlar, jinekolojik müdahaleler, kürtajlar ve sık cinsel ilişkiler sonucunda sıkılığı ve darlığı azalabilir. Vajina sıkılığının azalması, gevşemesi, esnekliğinin azalması cinsel tatminsizliği, hem kadın hem de erkekte duyarlılık ve his kaybını de beraberinde getirmektedir. Cinsel haz ve cinsel tatmin amaçlı vajina daraltıcı ameliyatları esas itibari ile gevşek ve genişlemiş vajinayı sıkılaştırmak, vajina darlığını sağlamak, gerginleştirmek ve bu şekilde hem kadında hem de erkekte cinsel ilişki sırasında hazzı artırmak için yapılan ameliyatlardır.

 • İç Dudak (Labioplasti) Estetiği
  • Kadınların ruh halini bozan ve istenemeyen bir durum olan iç dudakların normalden iri ve geniş olması genelde doğuştan gelen yapısal bir bozukluktur. Özellikle ergenlik döneminde hormonal etki ile birlikte artmaktadır. Bu durumun aslında bir hastalık olmadığını, yalnızca kişiden kişiye değişen anatomik (yapısal) bir varyasyon olduğu da söylenebilir. Diğer taraftan bazı kişilerde kronik tahriş olma (mantar enfeksiyonu, kaşıntı veya sürtünme gibi), ırsi (genetik) nedenlere bağlı olarak iç dudaklar normalden daha iri, geniş yüzeyli, kırışık ve sarkık olabilir. Dudakların çekilmesi ve yapılan doğumlar da iç dudaklarda sarkma ve genişlemelere neden olabilir. Yine hormonal nedenlere bağlı genital iç dudaklarda renk koyulaşmaları ve esmerleşmeler de ortaya çıkabilir.

   Diğer taraftan geniş, sarkık ve bol kıvrıntılı dudakların içlerinde enfeksiyon gelişme riski (vulvit ve vaginit) artmaktadır. Sık enfeksiyonlar vajen akıntılarına ve vajen bölgesinde hoş olmayan kokulara neden olabilmektedir. Çok nadiren de olsa bazı bayanlar iç dudakların vajen girişini kapatmasından ötürü idrar yaparken zorlanma, ıkınarak idrar yapma ve idrarın bacaklara akması gibi şikâyetlerde de bulunmaktadırlar.

 • Pubis Estetiği
  • Fazla yağlanmaya sonucu rahatsız edici bir görünüş alan Pubis bölgesi, Ageless Clinic’in kaliteli doktor kadrosu tarafından kolayca istenilen görünüşe kavuşuyor.
   Bu uygulama vajinanın dış üçte birini oluşturan orgazmik alan, iç ve dış dudaklar, vajina içinin genişliği ve perineal bölge denilen bu alandaki, pubis vajina üstündeki bölge ve bacak içlerindeki aşırı yağ birikmelerinin cerrahi olarak yeniden düzenlenmesini kapsamaktadır.

   Vulva alanını oluşturanlardan pubis denilen vajina üstü bölgesi ve bacak içlerindeki aşırı yağ birikmesi sonucu oluşan kontur bozuklukları basit liposuction işlemleri ile lokal anestezi ile günlük cerrahi işlem olarak düzeltilebilmektedir. Hastanede yatmayı gerektirmez. 1-7 gün içinde hastalar normal günlük aktivitelerine dönebilmektedir.

 • Himenoplasti (Kızlık Zarı Dikimi)
  • Günümüzde kızlık zarının sağlamlığı ülkemizde olduğu gibi bazı ülkelerde bekaretin simgesi olarak görülmektedir. İstenmeyen durumlarda ortaya çıkan kızlık zarı yırtılmalarının onarımında kişinin psikolojik durumunun, aile yapısının, yaşadığı sosyal çevrenin ve kültürel durumun önemi vardır.

   Kızlık zarı vajen girişinden 2-3 cm kadar içeride, 2-3 mm kalınlıktadır. Bir çok tipi vardır. Tamamen kapalıda olabilir bazen esnek denilen ilişkiye izin verecek kadar da olabilir. Hiçbir anatomik fonksiyona sahip değildir. Yapılan çalışmalarda kızlık zarının ilk cinsel ilişkide bozulması sonucu yaklaşık % 50 'sinde kanama gözlenir. Zar üzerinde ince kılcal damarlar vardır. Cinsel ilişkide zar yırtılır kanama olur. Kanama miktarı herkese göre değişebilir, kanama olmayabilir. Hymen yırtılması ilk ilişki dışında bazı durumlarda da meydana gelebilir. Masturbasyon sırasında, tekvando gibi uzak doğu sporlarında, jimnastik gibi bacakların çok fazla açılarak gerildiği bazı spor türlerinde, genital bölge üzerinde meydana gelen yaralanma ve kazalarda zarda yırtılmalar oluşabilir.

   Hymenoplasti de işlem süresi ortalama 30 dakikadır. Hastanın konforu ve işlem sonrasındaki psikolojik rahatlığı açısından sedasyon anestezisi altında işlemin yapılması idealdir. İşlem süresince hiç bir rahatsızlık, ağrı ve acı duymayan hasta aynı gün içinde normal yaşantısına geri dönebilir.

Ageless