Plastik Ve Estetik Cerrahi

Beden Estetiği

 • Karın Germe (Abdominoplasti)
  • Karın Germe (Abdominoplasti) ameliyatı orta ve alt karın bölgesinde mevcut fazla yağ ve sarkık haldeki cilt dokusunun alındığı ve karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir, bir şişmanlık tedavisi değildir. Bu ameliyat özellikle birkaç kez doğum yapmış, karın bölgesi derisinde çatlaklar oluşmuş ve sarkmış ve karın kasları zayıflamış kadınlarda son derece faydalıdır.

   Ameliyatta  mini abdominoplasti ve abdominoplasti olmak üzere iki yöntem uygulanır. Mini abdominoplasti çok az sarkmış karınlara, abdominoplasti de karın duvarının ileri derecedeki deformasyonu olan vakalarda kullanılır.

 • Kol Germe
  • Zamanla bazı nedenlerden dolayı kolda estetik görünmeyen ve can sıkan sarkmalar meydana gelebilir. Ailevi yatkınlık, yaşlanma, hızlı kilo alıp-verme, güneşe maruz kalma, yer çekimi gibi nedenlerle deri ve deri altı dokusundaki gevşeme daha da artarak, kol arka ve iç kısımlarında sarkıklıklar meydana gelir. Bu sarkıklık ve deformasyonlar kol germe ameliyatı ile düzeltilerek kolların gerginliği sağlanır.

   Kol germe ameliyatı ve kollara liposuction yöntemi olmak üzere iki yöntem vardır. Bazı hastalarda ise hem liposuction hem de kol germe kombine edilebilir. Kolda yağlanma fazla olup, gevşemeler olmayabilir. Kol bölgesini yağlardan kurtarmak, kola estetik görünüm kazandırmak için, sadece yağ aldırma yöntemi liposuction uygulanır. Kol bölgesinde, hem yağ fazlalığı hem de gevşemeler var ise, kol germe ameliyatı yapılır. Kol germede dışarıdan görünmeyecek, hastanın yerini bildiği bir ameliyat izi oluşur.

    

 • El Gençleştirme Estetiği
  • Ellerimizi saklayamayız! Eller hayatımızı anlatan bir roman gibidir. Her zaman diri ve güzel gözükmeleri şarttır! Çoğunlukla ellerimizi ihmal etmemiz zararlı ve tahripkâr maddeler ile korunmaksızın temaslar sonucu el sırtlarında hacim kaybı ve bu hacim kaybına bağlı olarak cilt kalitesinde bozulma, cildin elastikiyet kaybı ve yoğun damarlı bir görüntü oluşmaktadır.

   El gençleştirme işlemi eldeki deformelerin derecesine göre farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Tüm bu yöntemler düşünüldüğünde işlemlerin hepsi o kadar konforludur ki yıllarca yaşlı ellerle dolaşmaya hiç gerek yoktur. Cilt lekeleri ve eldeki pürüzler için en güncel olarak lazerler, dermabrazyon yöntemi veya kimyasal ajanlar ile yapılacak bakımlar yeterli olabilir. Ayrıca el sırtındaki hacim kayıplarına bağlı ortaya çıkan kırışıklıklar, aşırı dikkat çekmeye başlayan damarlar ve fresh görüntüde ki azalma ise hazır dolgu materyalleri ile düzeltilebildiği gibi kök hücreden zenginleştirilmiş yağ doku aşılamaları da en güncel ve başarılı tedavi yöntemidir.

   El gençleştirme işlemlerinin sonucu kesinlikle kalıcıdır. Ancak deformenin düzeyine ve yaşlanmanın devam edeceğini hesaba katarak el sırtlarına 2. seans doku aşılaması yapmak da faydalıdır.

 • Popo Estetiği
  • Özellikle kadınların öz güvenlerini ve hayatlarını olumsuz etkileyen bu istenemeyen vücut deformasyonu, cerrahi bir operasyon ile Ageless Clinic’te kolaylıkla giderilmektedir.

   Aşırı sarkık, deri altı yağ ve destek dokusunu büyük oranda kaybetmiş popolarda seçilmesi gereken yöntemdir, daha çok aşırı kilo kaybetmiş veya yaşlı kişilerde uygulanmaktadır. Kalça germede fazlalık olan deri ve derialtı dokusu kesilerek alınır, kalan deri yukarı doğru katlanır ve gerilerek dikilir. Böylece poponun daha diri ve toparlanmış bir görünüme kavuşması sağlanır. Kalça germe ameliyatında iç çamaşırı altında saklanabilen izler kalmaktadır.

   İstenilen kalça-popo biçimini elde etmek için birkaç yöntemle ameliyatlar tek başına veya beraberce uygulanabilir. Örneğin fazla olan, yanlara doğru taşmış ve aşağıya sarkmış kısımlardan liposuction yöntemi ile yağ alınırken, arkaya doğru çıkık olması gereken orta bölüme de gluteal protez veya kök hücreden zengin yağ dokusu enjeksiyonu yapılabilir. Liposuction ve kök hücreden zengin yağ dokusu enjeksiyonu ince kanüller ve enjektörler ile yapılan bir müdahale olduğundan kalça ve popo üzerinde herhangi bir iz bırakmaz ve kişiler 3-5 gün içinde günlük hayatlarına dönebilirler. Kalça kasları altına silikon protez yerleştirerek poponun arkaya doğru çıkıntılı olmasını sağlamak için yapılır. Bu ameliyatta kesiler hem küçük hem de görünmeyen bir bölgeden yapıldığı için belirgin iz kalmaz.

 • Doğum Sonrası Estetiği
  • Hamilelik ve doğum kadın vücudunda değişimlere neden olmaktadır. Kimi anneler bu dönemi az hasarla atlatırken kimileri ise kalıcı sorunlar yaşayabilmektedirler. Kadının hayatı boyunca geçirebileceği en büyük deformasyonun nedeni, hamilelik-doğumdur. Bu süreçteki hormonal ve fiziksel değişiklikler en fazla karın bölgesi, memeler, bel, basenler, bacak içleri ve vajinada kendini göstermektedir.

    

   GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ
   Normal doğum sırasında zorlanmalar, sonrasında atılan özensiz dikişler, doğum sayısının fazla olması, iri bebek doğurmak veya yaşın ilerlemesi, vajina kaslarının elastikiyetini kaybetmesine ve vajinanın genişlemesine neden olur. Bu deformasyonlar için genital bölge estetiği yapılmaktadır.

    

   KARIN BÖLGESİ ESTETİĞİ
   Doğumlar sonucu karın derisinde sarkma ve çatlaklar, karın içi organları çevreleyen karın duvarında gevşeme oluşmaktadır. Ayrıca yaşın ilerlemesiyle karın bölgesinde yağ toplanmaları da meydana gelmektedir. Karın bölgesi estetiği, karın bölgesindeki fazla derinin ve yağ dokularının çıkartılması, sarkmış ve çatlamış karın derisinin gerilmesi ve karın duvarı kaslarının gerginleştirilmesiyle deforme olmuş karın bölgesinin görünümü düzeltilir.

    

   GÖĞÜS BÖLGESİ ESTETİĞİ
   Meme derisi, doğum ve emzirmeler sonucunda elastikiyetini yitirmekte; meme dokusu eski dik formunu kaybetmekte; meme başları oldukları yerden daha aşağı bir noktaya inmektedir. Bu değişikliklerin yanı sıra meme bezlerinde küçülme ve memelerin içlerinin boşalması da görülmektedir. Hamilelik ve emzirme etkileriyle sarkan memelerin yeniden şekillendirilmesi için Meme Dikleştirme ameliyatı yapılmaktadır. Eğer göğüsler küçükse meme dikleştirme ile göğüs büyütme ameliyatı beraber yapılabilir.

 • Popo ve Kalça Estetiği
  • Kalça şekli genetik olarak estetik değilse veya zaman içerisinde deforme olmuşsa birtakım cerrahi yöntemlerle bu istenmeyen görünümler giderilebilir. Şekilsiz ve büyük kalça hem bacak boyunu kısa gösterir, hem de vücudun üst ve alt kısımları arasındaki orantılı görünümü bozar. Günümüzde arzu edilen kalça ve popo biçimini; yuvarlak ve arkaya doğru çıkıntılı, ama kasların aşırı belirgin olmadığı, yanlara doğru taşmayan, dar biçimli, üst alt mesafesi kısa olarak tarif edilebilir.

   İstenilen kalça-popo biçimini elde etmek için birkaç yöntemle ameliyatlar tek başına veya beraberce uygulanabilir. Örneğin fazla olan ve yanlara doğru taşmış ve aşağıya sarkmış kısımlardan liposuction yöntemi ile yağ alınırken, arkaya doğru çıkık olması gereken orta bölüme de gluteal protez veya kök hücreden zengin yağ dokusu enjeksiyonu yapılabilir. Liposuction ve kök hücreden zengin yağ dokusu enjeksiyonu ince kanüller ve enjektörler ile yapılan bir müdahale olduğundan kalça ve popo üzerinde herhangi bir iz bırakmaz ve kişiler 3-5 gün içinde günlük hayatlarına dönebilirler. Kalça kasları altına silikon protez yerleştirerek poponun arkaya doğru çıkıntılı olmasını sağlamak için yapılır. Bu ameliyatta kesiler hem küçük hem de görünmeyen bir bölgeden yapıldığı için belirgin iz kalmaz.

   Aşırı sarkık, deri altı yağ ve destek dokusunu büyük oranda kaybetmiş popolarda seçilmesi gereken yöntemdir, daha çok aşırı kilo kaybetmiş veya yaşlı kişilerde uygulanmaktadır. Kalça germede fazlalık olan deri ve derialtı dokusu kesilerek alınır, kalan deri yukarı doğru katlanır ve gerilerek dikilir. Böylece poponun daha diri ve toparlanmış bir görünüme kavuşması sağlanır. Kalça germe ameliyatında iç çamaşırı altında saklanabilen izler kalmaktadır.

 • Liposuction
  • Vücudun herhangi bir bölgesindeki fazlalık yağların cerrahi olarak vakumla alınarak uzaklaştırılması işlemine liposuction denir. Bölgesel olarak fazlalık yağ depolanmasıyla oluşan dolgunlukları azaltmada çok etkili bir yöntemdir. İşlem sonucu kişi daha estetik ve zayıf görünür. Karın ve bel çevresi, kalçalar, uyluk iç ve dış yanı, dizlerin birbirlerine bakan yüzleri, boyun, üst kol, meme(erkek ve kadın), çene altındaki yağ depolarının alınmasında kullanılır. Liposuction sellülit denilen ve kadınlarda deri kırışıklıkları seklinde ortaya çıkan durumun tedavisinde etkili tek yöntemdir.

   Genel anestezi uygulanan hastalar 4 saat kadar hastanede gözlendikten sonra evlerine gönderilir. Ağrı çoğu zaman ağız yoluyla alınan basit ağrı kesicilerle kontrol edilebilir. Liposuction uygulanan bölgelerin genişliğine ve alınan yağ miktarına göre değişmekle beraber genellikle 1-2 gün sonra işe dönülebilir. Cerrahi uygulanan bölgelerde şişlikler ve morluklar oluşabilir. Morluklar 2-3 haftada kaybolur. Şişliklerin çoğu 3 haftada azaldığı halde tamamen geçmesi 4-6 ay sürer ve liposuction işleminin kesin sonucu bu sürenin sonunda görülür. Şişliklerin hızlı inmesi ve düzgün şekillenmede korsenin 3-4 hafta aralıksız kullanımı çok önemlidir.

 • High Definiton Vaser Liposculpture
  • Fit ve ilgi çeken vücut hatlarına ulaşmak artık çok kolay! Ageless Clinic’in konusunda uzman doktorları tarafından gerçekleştirilen ve ileri bir liposuction tekniği olan Hi-def vaser liposculpture ile yüzeyel ve derin liposuction uygulanılarak vücuttaki kas izdüşümlerinin oluşturulması sağlanmaktadır.

   Bu teknik atletik görünüm arzusu taşıyan herkese uygulanabilmektedir ancak kişinin vücut yağ oranı operasyon öncesi iyi değerlendirilmelidir.

   FDA onaylı bu yöntem vücutta diyet ve sporla atılamayan yağların yakılmasına yardımcı olan bir uygulamadır. High Definition Vaser Liposculpture işlemi fazla kiloların depolandığı kalça, baldır, bacak önü ve arkası, diz ve bilek çevresi, bel, kollar ve sırt bölgelerine yapılabilir. Ayrıca ince kanülleri sayesinde çene, boyun gibi narin ve ince bölgelere de uygulama imkanı sağlamaktadır. İşlem öncesi kişinin doğal kas yapısının izdüşümü vücutta tasarlanır ve bu bölgelere uygulanan Hi-def vaser ile daha atletik daha fit bir görünüm elde edilir. İşlem sonrası oluşturulan görüntüyü korumak amacı ile özel korse kullanılması gerekmektedir.

   High Definition Vaser Liposculpture işlemi, hasta ve işlemi uygulayacak doktor açısından çok avantajları olan bir yöntem olmakla birlikte klasik liposuction ameliyatından daha fazla tecrübe gerektirir. Sadece birkaç saat süren Hi-def vaser liposculpture ile daha sportif ve vücut hatlarının daha belirgin olduğu bir yapıya kavuşmak mümkün olmaktadır.

Ageless