Plastik Ve Estetik Cerrahi

Meme Estetiği

 • Meme Büyütme (Silikon Meme Protezi) Ameliyatı
  • Hacim olarak küçük memenin, cerrahi yöntemlerle vücut konturlarına uygun olarak büyütülmesi işlemidir. Göğüslerde tek ya da çift taraflı gelişme bozukluğu olabilir. Doğumlardan sonra kilo verme sonucu göğüsler küçülebilir veya sarkabilir. Bundan dolayı da göğüs estetik açıdan bozulabilir. Bu gibi sebeplerden dolayı memeyi büyütme ve dolgunlaştırmaya yönelik yapılan operasyonlarda memeye daha iri, daha dolgun ve estetik görünüm kazandırılır. Meme küçüklüğünün en uygun ve sağlıklı çözümü silikon meme protezidir.

   Göğüs büyültme ameliyatı, meme dokusu arkasına yerleştirilen silikon jel yapısında olan meme protezi ile yapılmaktadır. Bu protezler hastanın durumuna göre kas altına veya kas üzerine yerleştirilebilir. Silikon Protezin yerleştirilmesi için kesi yeri meme başının etrafı ya da meme altı çizgisinden yapılır. İkisinin de yapılamadığı durumlarda koltuk altından kesi yapılabilir.

 • Meme Küçültme
  • Memelerin küçük olması kadar büyük olması da istenmeyen bir durumdur. Hayatı zorlaştırır ve duygusal olarak motivasyon düşürür. Aşırı kilo alma, genetik ve hormonal sebepler, ilerleyen yaş, bazı ilaçlar ve tümörler gibi sebeplerle memelerde aşırı büyüme ve sarkıklık oluşabilir. Estetik olarak hoş olmayan görünüm, iç çamaşır ve giysi kullanımda zorluklar, boyun, omuz ve sırt ağrısı, aşırı terleme, meme altı pişikler oluşumu, iskelet sistemi bozuklukları gibi rahatsızlıklar da yaratabilir. Meme küçültme amacıyla uygulanacak bir ameliyat, memelere doğal bir görünüm kazandırır ve bu sorunlar ortadan kaldırılmış olur. Böylece kişinin yaşamı kolaylaşır. Operasyon esnasında meme başı etrafındaki koyu renkli kısım (areola) da genellikle küçültülür. Bazı genç kızlarda memeler aşırı büyük olabilir (virginal hipertrofi). Bu kişilere erken yaşlarda bile (16-17 yaş) meme küçültme ameliyatları yapılabilir.

   Her meme küçültme işlemi kişiye göre farklı yöntem ve metotlarla değişmektedir. Bu operasyonda kişiyle birlikte en önemli tekniğe karar verirken kişinin memesinin, formu, şekli, yaygınlığı, büyüklüğü ve sarkıklığı çok önemlidir.

 • Meme Dikleştirme (Mastopeksi)
  • Zaman ve hayatın yan etkileri fit vücut ve güzelliği bizden çalar. Meme dikleştirme (mastopeksi) yani göğüs dikleştirme estetiği, yerçekimi, gebelik, emzirme etkileriyle sarkan memelerin yeniden şekillendirilmesi ameliyatıdır. Memeler yapısal olarak bir neden olmadan sarkık olabileceği gibi, kilo alıp verme, doğum yapıp emzirme, yaşa bağlı olarak yer çekiminin etkisiyle de zaman içinde sarkabilir. Başlıca göğüs problemleri göğüs sarkması, küçüklüğü veya aşırı büyüklüğüdür.
   Göğüs, meme dikleştirme operasyonları, memelerinde bu problemleri hisseden doğum yapmış ya da yapmamış tüm kadınlara uygulanabilir. Ameliyatta hedef; memelerdeki sarkıklığı gidermek, meme ve meme uçlarını ideal büyüklüğe kavuştururken simetrilerini de sağlamaktır. Meme dikleştirme ameliyatlarında birçok farklı teknik uygulanabilir. Uygulanacak cerrahi teknik memelerin büyüklüğüne, sarkmanın derecesine, derinin elastikiyetine ve cerrahın tercihine göre değişiklik gösterir.

   Göğüs dikleştirme iyi planlanması gereken bir operasyondur. İyi plan sonucunda kişi istediği gibi bir memeye sahip olarak son derece memnun olacaktır. Bu operasyonlar kolay ve ağrısızdır. Ameliyat sonrası iyileşme genellikle hızlı olur. Kişilerin uzun süre hastanede yatmasına gerek yoktur.

 • Meme Asimetrisi (Meme Eşitsizliği) Estetiği
  • Asimetrik meme; meme şeklinin, boyutunun ve meme başı pozisyonunun diğer memeye göre farklı olmasıdır. Bu durum erkek ve kadınlarda çeşitli nedenlere bağlı olarak görülebilir. Genetik, hamilelik, kilo alımı, poland sendromu, emzirme, virjinal hipertofi, yaşlılık, jinekomasti veya menopoz gibi birçok sebep neden olabilir. Bazı durumlarda  bu  eşitsizlik kişiyi rahatsız eder. Asimetrik meme (meme eşitsizliği) genellikle gelişim bozukluğuna bağlı olarak ergenlik yaşlarında oluşmaya başlar. Ageless Clinic’in uzman doktorları bu istenmeyen yapısal bozukluğu düzelterek, özlem duyduğunuz fit yapıya kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Ageless