Dermatoloji

Dermaroller

  • Dermaroller
    • Dermaroller bir silindir üzerinde çok sayıda, ince paslanmaz çelikten olan iğnelerle çevrelenmiş bir alettir. Dermaroller tedavisi, “mesoroller, mikroiğne tedavisi veya kollajen indüksiyon tedavisi” gibi çeşitli isimlerle bilinmektedir. Dermaroller uygulaması ile cildin üst tabakasında minik kanallar açılır. Mikroiğneler ile oluşturulan bu işlem cilt tarafından bir yara gibi algılanır ve cildin doğal yara iyileşmesi uyarılmış olur. Yara iyileşmesi sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri, yeni kollajen, elastin ve hyaluronik asit yapımı ile cilt yenilenmesi meydana gelir.

      Dermaroller uygulaması kırışıklık, sarkma, sivilce ve yara izleri ile deri çatlaklarının azaltılması amacıyla uygulanmaktadır. Ayrıca dermaroller uygulama sonrası büyüme faktörleri, peptidler, antioksidan ve/veya vitamin içeren krem, losyon ve serumlar cilde sürülür ve bu maddelerin ciltteki hedeflerine direkt olarak etki etmesi sağlanır. Böylece hem dermaroller etkinliği artırılmış olur hem de topikal ürünlerin yararlı etkileri artar.

      Dermaroller uygulaması öncesi tedavi edilecek alan uyuşturucu kremler ile kapatılarak yaklaşık bir saat anestezi yapılır. Uygulama sonrası 1-3 gün sürebilen kızarıklık olabilir, bu dönemde hekiminin önerdiği cilt yenileyici kremler ve mutlaka güneşten koruyucu kremler kullanılmalıdır. Dermaroller ile tedavide arzu edilir etki oluşması için 2-6 hafta aralıklarla çok sayıda uygulamaya ihtiyaç vardır. Bazı durumlarda istenen kozmetik düzelme için ek tedavilerle (PRP, lazer, dolgu, botoks vb.) birlikte kullanılması önerilir.

Ageless