Buchinger Sağlık Orucu

Lenfatik Drenaj Yöntemi

 • Lenfatik Drenaj Yöntemi
  • Lenfatik drenaj yöntemi lenf sisteminde oluşmuş tıkanıklıkları açmayı amaçlayan bir sistemdir. Lenfatik drenaj metodu ile lenf sıvısının serbest akımı sağlanmaktadır, uygun diyet ve egzersiz programı ile oluşan ağırlık kaybı sonucunda vücut sıkılaşmakta ve vücutta biriken sıvı ve toksinlerin atılımı sağlanmaktadır.

   Lenfatik drenajı adı verilen masaj uygulamasının temelinde, kan dolaşımının önemli bir parçası olan lenf dolaşımının metabolizma hızını artırması, ciltteki ve deri altı yağ tabakalarında kilolara neden olan toksinlerin vücut dışına atılması ve de kan dolaşımı sayesinde daha fazla oksijenin dokulara ulaşması yatmaktadır. Bu bakımdan özellikle cilde yakın bölgelerdeki yağ dokularını eritmek için lenf drenajı yöntemi kullanılmaktadır.

   Lenfatik Drenaj uygulamaları, karın, bacak ve kol manşetleri ile tüm vücuttaki lenf sisteminin etkin bir biçimde drenajı sağlanmakta, ödemler çözülmekte, kan dolaşımı artmakta ve lenf kanallarındaki metabolitler vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Ayak uçlarından boyuna kadar uygulanan masaj tekniği sayesinde kan dolaşımı harekete geçerek vücutta tutulan sıvı ve toksinlerin idrar yoluyla atılması sağlanmaktadır.

   Lenfatik Drenaj Yönetimi ile ilgili randevu ve bilgi almak için 0212 243 53 77 no’lu numaradan bizi arayabilir veya web sitemizdeki online hizmetlerden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ageless